Kolisime sel aastal uude rühmaruumi lasteaia teisel korrusel (sõimerühmast aiarühma). See omakorda tähendas, et tuli uut rühma enda käe järgi kujundama hakata. Olen “huvipõhiste keskuste” (mu enda nimetus) usku, st mulle meeldib kui rühmas on erinevaid teemakeskuseid, kuhu lapsed siis vastavalt huvidele mängima lähevad. Huvipõhisus on oluline märksõna kui juttu tuleb keeleõppest. Ehk kuna keskustes on laste piirarv määratud (toetab loendamisoskust, numbrite õppimist ja tagab piisava mänguruumi), siis ei liigu muukeelsed lapsed niivõrd keelegruppides kui huvide põhjal. Ja nii on suurem tõenäosus, et nad sattuvad mängima koos eestikeelse lapsega ja omandavad nii palju kiiremini keelt. Hetkel on mu rühmas muidugi ainult üks muukeelne laps, seega tema saab igal juhul “keeleduši” 🙂
Aga tulles tagasi pealkirja juurde, siis sisustamist ootas autonurk. Sobivat riiulit otsisin taaskasutusest tükk aega kuni leidsin ühe ägeda täidpuidust riiuli, kus all oli tavapärane riiuli osa, üleval aga nö raamaturiiul. Tõin selle koju, saagisin pooleks, võtsin osadeks lahti, lihvisin, värvisin tagumise seina ja lõpuks siis panin taas kokku. Tulemusega jäin väga rahule. Tegin peale veel ühe liistu, mille eesmärgiks sai raamatute toetamine.
Seejärel sai riiul lasteaeda viidud, autod peale pandud ja hakatud ümbrust pildimaterjaliga täiendama. Sõimes olid meil kasutused pildid erinevatest liiklusvahenditest koos nimesiltidega. Need said nüüdki autonurka. Kui varasemalt oli nende eesmärk eelkõige uute sõnade omandamine, siis nüüd saab juba siltidelt tuttavaid tähti otsima hakata. Ja loomulikult muukeelse lapse sõnavara arendada. Lisaks sai üles parkla märk ja selle juurde ka keskuse laste arv “3”.
Otsisin üles autoteemalised lasteraamatud ja lisasin need.
Vana autovaip lõpetas meiega koostöö ja kuna autonurk sai ka täpselt ukse alla, siis ei oleks see sellisena sinna ka mahtunud. Seega otsustasin veidi teistsuguse lahenduse kasuks ning meisterdasin maha numbri-autorajad (kleepekilele). Need said kohe populaarseks. Ja minule omaselt täidavad ikka mitut funktsiooni – lisaks sellele, et seal saab autodega sõita õpivad lapsed ka numbreid ning kleepsud piiravad veidikene ka mänguala, et automäng päris ukseaugus ei käiks.
Täna sai riiuli tagaseina veel ka Ott Tänaku pilt ning lähiajal tahan riiulisse ka korvi puuklotsidega leida, et väikesed autojuhid saaksid autodele ka garaaže, teede äärde maju jms ehitada 🙂
Igatahes saan öelda, et mööbel, pildimaterjal ja põrandakleepsud on kõik ise tehtud, sh on tegu ka taaskasutusega. Ja pool riiulit jäi veel oma uue elu ootele raamaturiiulina.