Kohe peale Erasmus+ projekti lõppu tekkis mul mõte, et võiks end kurssi viia eTwinningu võimalustega. Veebipõhised rahvusvahelised projektid toetavad kindlasti kultuurilise teadlikkuse arengut, annavad võimaluse koos lastega õppida erinevate kultuuride kohta ning ka ise leida kontakte üle Euroopa.
Seega kui aprillis tuli info Haapsalus kohapeal toimuva algatele mõeldud eTwinningu lühikoolituse kohta, siis panin end kohe kirja. Koolitus andis lühikese ülevaate eTwinningu võimalustest, aga eelkõige motivatsiooni end ESEPi (European School Education Platform https://school-education.ec.europa.eu/en) kasutajaks registreeda.
Siis tuli aja vahele suvi ja eTwinning jäi esialgu kõrvale. Kuni sügisel leidsin oma postkastist taas info koolituste kohta ja registreerisin end nii 16.10 eTwinningu veebiseminarile “Projektitöö keskkond: Twinspace’i – ABC” kui ka 1.11 toimunud veebiseminarile “Kvaliteetse eTwinningu projekti saladus: kuidas kvaliteedimärgist mitte ilma jääda?”
Need koolitused andsid juba selle tõuke, et väga tahaks ise midagi teha. Siiski tundsin, et enne kui ise hakkan rahvusvahelist projekti juhtima, tahaksin olla lihtsalt ühes projektis osaline ja näha kuidas see praktikas toimib, koguda mõtteid mida oma projekti puhul kasutada ja ka neid mida teisiti teha.
Nii ma siis käisingi korduvalt ESEPis projekte kammimas ja otsimas kas miski kõnetab mind. Eelkõige oli mul projektile tingimus, et ta ei oleks kohe väga pikk ning et meie Rebased (3-4a) sobiksid projekti vanusegruppi. Ja leidsingi projekti nimega “A Christmas project”, mille peamine idee seisneb teistele oma jõulutraditsioonide tutvustamises ning taaskasutusmaterjalidest kaartide tegemises ja saatmises. Kirjutasin ilusasti projekti idee alla oma tutvustuse ja jäin ootama kutset projektis osalemiseks. Ja nüüd umbes nädalake tagasi see tuligi.
Pisut võttis aega kui Twinspace’is orienteeruma hakkasin. Iseenesest ei ole see üldse keeruline, kuid kuna projektis olid täpselt sama nimega lehekülg ja foorumiteema, siis sattusin esialgu kiirlingiga viimasesse, kus loomulikult peale pealkirja veel midagi ei olnud. Käisin mitu päeva kontrollimas kas on infot lisandunud. Aga siis jällegi pooljuhuslikult sattusin korraks ühele leheküljele ja sain juba konkreetsemalt tegutsema asuda.
Siiani olen loonud meie ühisesse tutvustavasse raamatusse lehekülje, kus on info minu kui projektis osaleva õpetaja ja meie lasteaia kohta ning täitnud vormi meie lasteaia kontaktidega kaartide saatmiseks. Samuti vaatasime täna rühmas koos abiõpetajaga läbi projektiplaani ja hakkasime koondama mõtteid kaartide meisterdamiseks. Ja teavitasin ka vanemaid projektist.
Käed aga sügelevad ja tahaks koduski ettevalmistusi teha, seega otsustasin joonistada suurele paberile Euroopa kaardi, kuhu saame koos lastega märkida need riigid, kellega koos projektis osaleme/kuhu meie kaardid teele lähevad. Selliste suuremate ja veidike täpsust vajavate joonistuste jaoks on hea kasutada projektorit.