Putukamaailm (DIY)

Looduse teemad ja looduslikud vahendid on meie rühmas väga au sees. Selle õppeaasta alguses otsustasin rühma valmistada ühe putukamaailma.

Esmalt tuli ehitada sobivas suuruses kast. Mis siis muud kui saag, trell ja lihvija kätte, natuke nokitsemist ja selline ta saigi.

Seejärel tuli see täita looduslike (ja natuke vähem looduslike) vahendite ja muidugi putukatega. Metsast tõin sammalt, mustikavarsi, puukoort ja -oksi, lisaks rühmast kivisid. Lisasin veesilmaks ühe ümara peegli, mille servad katsin klaasist dekoratiivkivikestega. Mõned kunstlilled ilu pärast. Halloweeni paiku olin kaubandusest leidnud kunst-ämblikuvõrku, mis nüüd kasutusse läks. Ja kõige peale said loomulikult Rimi kampaaniast soetatud putukad, mida me ise ja ka lapsed meile aja jooksul rühma kogunud olid.

Ja ei, sellised asjad ei jää rühmas iluasjaks, vaid nendega võib vabalt mängida kui soov tuleb 🙂 Ühe nö suunatud mänguna meisterdasin juurde pildikaardid kõikide nende putukatega, kes meil seal olemas olid ja lapsed said siis putukaid nendele kaartidele sorteerida (hulkade moodustamine, loendamine, võrdlemine). Lisaks on meil looduslaual koguaeg luubid vabalt kättesaadavad, et nendega siis neid pisikesi tegelasi ka lähemalt uurida.

Putukamaailm sai paika täpselt looduskeskuse kõrvale, seega sättisin ka looduslauale putukateemalisi tegevusi*. Kõige populaarsemaks sai muidugi interaktiivsete puslede kokkupanek. Kokku sai panna nii liblika, lepatriinu kui ka konna elutsükli puslesid, mis seepeale tahvelarvuti abil ellu ärkasid. Aga lisaks pakkus palju rõõmu putukatele teise poole joonistamine, putukate voolimine ja temaatiliste raamatute uurimine. (Lapsed 6-7 aastased).

*Looduslaua tegevused on kõik vabamängu osad ja lapsed võivad igal ajal sinna toimetama minna kui seda soovivad. Loe looduskeskuse kohta rohkem siit: Loodusnurk rühmaruumis (15.02.2018) ja siit: Loodus- ja matemaatikalaud (22.09.2019)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga